Sport og Bibel KRIK-linja på Sagavoll er en idrettslinje, men også mye mer. KRIK står for "Kristen idrettskontakt", en organisasjon skolen samarbeider med om denne linja.


Sport
Det er en idrettslinje fordi vi driver masse idrett. Noen idretter bruker vi ca. ti timer på, går litt i dybden, jobber litt med teknikk og taktikk. I andre idretter stoler vi blindt på at vi er grenseløse naturtalenter - gir alt i to timer og suser videre i en hverdag fylt med liv og røre og mye god stemning.

Vi vil i løpet av året være innom blant annet fotball, håndball, basketball, turn, orientering, squash, curling, skyting, telemark, volleyball, langrenn, svømming/ stup, klatring med mer.

Dersom du ønsker å drive egentrening ligger forholdene godt til rette. Sagavoll har styrketreningsrom og lysløypa starter bare noen få hundre meter unna. Du vil få god oppfølging og veiledning innen trening dersom du ønsker det.


Krav til utstyr

Det kreves kun normalt treningstøy.

Bibel
Det er et mål at Bibelen og tanker om tro blir en naturlig del av dagen. Denne delen av KRIK-linja vil derfor bestå av: Bibelkunnskap, Kristent lederskap og Ord for dagen. Det er viktig å få fram at KRIK-linja ikke krever en bestemt kristen standard. Det skal være et miljø der en kan drøfte og utvikle sin tro og sine meninger med medelever.

KRIK
KRIK er en viktig støttespiller, og KRIK sentralt vil bidra med blant annet:

- informasjon om KRIK, hva slags arbeid de driver og hvorfor.
- femdagers telemarkskurs på Hermon Høyfjellssenter
- KRIK-folk med spesialkompetanse på ulike idretter og tema
- formidling


Lederskap
Vi skal jobbe med alt som skjer mellom oss selv og menneskene rundt oss. Dette jobber vi med litt teoretisk og mye praktisk. Emner: Hvorfor reagerer vi som vi gjør? Vi skal ta for oss lederskap generelt og kristent lederskap spesielt. Vi vil jobbe med kommunikasjon, gruppeprosesser, personlighetstyper, samarbeid, arrangement, arbeid med mer.

 

(Tekst og bilder delvis kopiert fra www.sagavoll.fhs.no)